اقدامات دادستان محترم کل کشور در رابطه با مقابله با ویروس کرونا در زندان ها

اقدامات دادستان محترم کل کشور در رابطه با مقابله با ویروس کرونا در زندان ها

به خبر گذاری از سایت میزان:

دادستان کل کشور : اقدامات بسیار خوبی در رابطه با مقابله با ویروس کرونا در زندان ها انجام شده است.

سومین جلسه اجرای ماده ۲۷ دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور، معاون نظارت بر دادسراهای دادستانی کل کشور،دادستان انتظامی قضات، معاون راهبردی قوه قضاییه، معاون اجتماعی قوه قضاییه، رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه، دادستان عمومی و انقلاب تهران، رئیس کل دادگستری و دادستان استان البرز، معاون رییس کل دادگستری استان تهران و معاون رییس سازمان زندان ها برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری با بیان اینکه نگاه به زندان و زندانیان در دوره تحول یک نگاه مثبت است، اظهار کرد: در جلسه امروز علاوه بر بررسی مصوبات دو جلسه قبل، به صورت تخصصی به مسائل و مشکلات کلان زندان‌های استان البرز پرداخته می‌شود.

وی بیان کرد: اهمیت برگزاری این جلسه و جلسات دیگر از آن جهت است که معاونت نظارت بر دادسرا‌ها و ضابطین دادستانی کل در طول چندماه گذشته به صورت جدی و جهادی بازرسی‌های متعدد و مختلفی را از زندان‌های سراسر کشور داشته و دارند و نتایج این بازرسی‌ها به صورت تخصصی مورد بررسی قرار می‌گیرد تا بتوانیم از مشکلات زندان و زندانیان بکاهیم.

این مقام قضایی تصریح کرد: خوشبختانه در خصوص مقابله با ویروس کرونا اقدامات بسیار خوبی در زندان‌ها صورت گرفته است و کنترل بیماری مدیریت شده است.

دادستان کل کشور ادامه داد: آمار‌های این مسئله به صورت هفتگی و شفاف خدمت ریاست قوه قضاییه ارائه می‌گردد و اعطای مرخصی‌ها در چارچوب بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های صادره است.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی سازمان زندان‌ها کمبود بودجه است گفت: اگر بخواهیم در بحث باز اجتماعی کردن زندانیان و کاهش جمعیت کیفری موفق باشیم لازم است بودجه و امکانات کافی در اختیار سازمان زندان‌ها قرار گیرد.

گفتنی است در ادامه این جلسه حاضرین به بیان مشکلات و نظرات و راهکار‌های مورد نظر پرداختند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *