تنظیم و دانلود

دادخواست، شکواییه و لایحه حقوقی و کیفری

 

اگر نیاز به تنظیم دادخواست، شکواییه و لایحه دارید، بهترین وکلا و مشاوران حقوقی موسسه صلح آفرین آماده خدمت رسانی به شما در این زمینه هستند. موسسه صلح آفرین در این مسیر حداکثر پشتیبانی را از شما خواهد کرد.

اوراق قضایی
 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: tgz, tar, zip, rar, xlsx, xls, odt, png, gif, tiff, jpg, jpeg, bmp, txt, doc, docx, rtf, pdf, Max. file size: 10 MB.
  • 0 تومان

  انواع اوراق قضایی

  اوراق قضایی به برگ‌هایی اطلاق می‌شود که قبل از دادرسی، در جریان تشریفات دادرسی یا ختم آن در محاکم کاربرد دارند. این اوراق روند حرکتی مراجعات عمومی به دادگستری و همچنین جریان دادرسی را تنظیم و ساماندهی می‌نمایند تا دادرسی در چارچوب قواعد و مقررات صحیح جریان یابد. اوراق قضایی دارای انواعی است که هر یک ویژگی قانونی خاص خود را دارند. برخی از این اوراق که در محاکم و شوراهای حل اختلاف کاربرد بیشتری دارند عبارتند از دادخواست، شکواییه، لایحه دفاعیه، اظهارنامه و درخواست که توضیحات هر یک در زیر آمده است.

  دادخواست

  دادخواست مورد نظر خود را به سادگی جستجو و دانلود کنید. در صورتی که نیاز به تنظیم دادخواست توسط وکیل دارید، می‌توانید به سادگی بصورت آنلاین درخواست خود را ثبت کنید.

  لایحه

  در هر مرحله از پرونده حقوقی و یا کیفری، نوشتن یک لایحه دفاعیه مؤثر می‌تواند در دریافت رأی مطلوب شما بسیار حائز اهمیت باشد.

  شکواییه

  اگر به این نتیجه رسیده‌اید که باید شکایت خود را مطرح کنید پس نگران نباشید، شکواییه مورد نظر خود را جستجو کنید و در صورت نیاز توسط وکیل تنظیم کنید.

  اظهارنامه

  اگر می‌خواهید خبری را به طور رسمی به کسی بگویید، به نحوی که بعداً بتوانید ثابت کنیم که مطلب مورد نظر را به او گفته‌اید از می‌توانید اظهارنامه استفاده کنید.

  درخواست

  اگر قصد مطالبه حق یا درخواست چیزی از مراجع قضایی را دارید می‌توانید از درخواست استفاده کنید.

  دسته‌بندی اوراق قضایی

  شکواییه

  شکواییه عبارت است از تقاضای کتبی یا شفاهی برای رسیدگی به یک جرم که معمولاً از سوی شاکی یا ذینفع ارائه می‌شود. شکواییه باید در بر گیرنده هویت و نشانی شاکی و متهم و نوع بزه و دلایل جراست.

  دادخواست

  طرح دعوا مستلزم تشریفات معینی است که با تقدیم دادخواست آغاز می‌شود. دادخواست که اصطلاحاً به آن عرض حال نیز می‌توان گفت عبارت از ورقه‌ای است که ضمن آن کسی که مدعی حقی است (خواهان)، کتباً درخواست رسیدگی به آن و احقاق حقوقش را با دعوت طرف و معارض خود به دادرسی از طریق اقاله دعوی حقوقی، از مراجع قضایی می‌نماید.

  لایحه

  لایحه دفاعیه به نوشتارهایی گفته می‌شود که از سوی اصحاب دعوا، چه دعاوی حقوقی و چه دعاوی کیفری، به مقام قضایی تقدیم می‌شود. البته، در عرف رایج، چنانچه این نوشتار توسط وکیل نوشته باشد عنوان لایحه به آن صدق می‌کند.

  • فایل ها را به اینجا بکشید
   Max. file size: 128 MB.

   درخواست

   درخواست به معنای تقاضا و عریضه است که ممکن است شفاهی و یا مکتوب باشد و با آن حقی مطالبه می‌شود و در اصطلاح نوشته‌ای را گویند که در آن چیزی از مراجع قضایی خواسته شود. درخواست بر دو نوع است: درخواست اصلی یا «درخواست اساسی و اولیه مدعی» و درخواست تبعی یا «ضمیمه درخواست اصلی و هدف ثانوی مدعی».

   اظهارنامه

   اظهارنامه ورقه‌ای چاپی است که هر شخصی می‌تواند هر نوع اظهاری که راجع به معاملات، تعهدات یا روابط دیگر خود با طرف مقابل دارد را از طریق رسمی یعنی با تنظیم و ارسال اظهارنامه به طرف خود اطلاع دهد. بنابراین زمانی که می‌خواهیم خبری را به طور رسمی به کسی بگوییم، به نحوی که بعداً بتوانیم ثابت کنیم که مطلب مورد نظر را به او گفته‌ایم از اظهارنامه استفاده می‌کنیم، همچنین زمانی که می‌خواهیم خبری را به کسی بدهیم و او حاضر نیست آن را بگیرد.

   نمونه دادخواست و فرم های رایگان

   نمونه دادخواست وجه سفته به انضمام کلیه خسارات

   نمونه دادخواست وجه سفته به انضمام کلیه خسارات

   نمونه دادخواست صدور حکم مبنی بر تخلیه و تحویل فوری مورد اجاره به لحاظ احتیاج شخصی

   نمونه-دادخواست-صدور-حکم-بر-الزام-خوانده-به-فک-رهن

   نمونه دادخواست صدور حکم بر الزام خوانده به فک رهن

   نمونه-دادخواست-صدور-حکم-بر-الزام-خوانده-به-فک-رهن

   نمونه دادخواست تقاضای رسیدگی و صدور گواهی حصر وراثت

   نمونه دادخواست اعاده دادرسی نسبت به حکم قطعی کلاسه

   نمونه دادخواست مطالبه وجه چک با کلیه خسارات و صدور فوری قرار تامین خواسته

   نمونه دادخواست مطالبه وجه چک با کلیه خسارات و صدور فوری قرار تامین خواسته

   سوالات متداول

   موسسه صلح آفرین برای رفاه حال مردم تمامی اوراق دادخواست و شکواییه را بصورت رایگان در دسترس قرار داده و شما هیچ هزینه‌ای پرداخت نخواهید کرد.

   یافتن دادخواست و شکواییه مورد نظر شما بسیار ساده است، کافیست در صفحه مربوط عنوان مورد نظر خود را جستجو کنید و پس از ساخت حساب کاربری نسبت به دانلود آن‌ها اقدام کنید.

   بله، در نظر داشته باشید تنظیم دادخواست و شکواییه امری بسیار مهم و گاهی پیچیده است. از این رو وکلا و متخصصین حقوقی موسسه صلح آفرین آماده‌اند تا بصورت کاملا تخصصی و موضوعی دادخواست یا شکواییه مورد نظر شما را تنظیم کنند.

   این موضوع کاملا بستگی به نیاز و شکل نگارش اوراق دارد، گاهی ممکن است تنظیم یک دادخواست ساده تنها یک الی دو ساعت زمان ببرد و گاهی تنظیم یک شکواییه می‌تواند تا ۳ روز زمان نیاز داشته باشد.

   در صورتی که کاربر درخواست نظارت بر متن اوراق را داشته باشد تیم حقوقی صلح آفرین بر متن تدوین شده توسط متخصص نظارت خواهد کرد.