مشاوره حقوقی

بیشتر مشاغل در بعضی از مواقع به مشاوره حقوقی نیاز دارند. برخی حتی ممکن است قبل از شروع تجارت به مشاوره نیاز داشته باشند. برای مثال ممکن است مشاوره در شروع یک کسب و کار تازه تاسیس شده به کار گرفته شود یا ممکن است شما با کارمندانی که استخدام می کنید قراردادهای کاری ببندید و برای تنظیم این قرارداد شما نیاز به یک مشاور حقوقی دارید. عاقلانه است که توافق نامه ای در این زمینه تهیه شود که توسط یک وکالت تنظیم شود. مشاوره حقوقی اولیه می تواند برای موفقیت و ادامه رشد شغلی شما بسیار مهم باشد.

 

مشاور حقوقی:

مشاور حقوقی کسی است که به واسطه ی دانش خود می تواند نسبت به قوانین، اصول و خدمات حقوقی به شرکت ها و افراد در زمینه های حقوقی مانند امور قراردادها، حل اختلافات و دعاوی مشاوره دهد. چنین شخصی با تسلط به قوانین و تجربه ای که دارد می تواند از ورود خسارت به افراد جلوگیری کند و کمک کند تا افراد انتخاب های درستی داشته باشند. فارغ‌التحصیلان رشته‌ی حقوق در تمامی مقاطع می‌توانند در شرکت‌ها و سازمان‌های خصوصی و دولتی به ‌عنوان مشاور حقوقی به فعالیت بپردازند.

مشاورحقوقی خوب، فردی با تجربه است که نسبت به مسائل حقوقی و قوانین اشراف کامل دارد. چنین فردی باید صادق، امانت دار و متعهد باشد و در زمان مناسب تصمیم صحیحی اتخاذ کند. مشاوره حقوقی باید نسبت به امور حقوقی آگاه باشد و قدرت تجزیه و تحلیل مسائل را داشته باشد.

افراد موفق همیشه و قبل از هر اقدامی از مشاوره حقوقی استفاده میکنند، مشاور حقوقی می‌تواند در امور کاری و اداری، امور مربوط به مهاجرت، امور تجاری و مسائل بین المللی و سایر امور حقوقی به اشخاص کمک کند.

مشاوره حقوقی باید اطلاعات حقوقی مورد نیاز را در اختیار اشخاص قرار دهد، متن قراردادها را تنظیم کند و بر روند عقد آن‌ها نظارت داشته باشد. مشاوره حقوقی در امور کیفری و در امور حقوقی مربوط به روابط خصوصی اشخاص نقش مهمی ایفا می‌کند.در هر مساله‌ای مشاوره حقوقی موظف است اطلاعات دقیق درباره ی موضوع و استفاده صحیح از قوانین را جمع آوری کند.

 

مزایای استفاده از مشاوره حقوقی:

متحمل ضرر نشدن
عدم دخالت افراد غیر متخصص
کاهش فشار و استرس
مشاوره گرفتن های به موقع، موجب طرح دعاوی کمتر در مراجع قضائی بوده و درنتیجه رسیدگی دقیق تر و سریع ترصورت می گیرد.

1. امور مربوط به معاملات و قراردادها
مشاور حقوقی باید پیش نویس و متن قراردادها را تنظیم کند و بر روند عقد آن و مواد ذکر شده در آن نظارت کند. در صورت نیاز باید افراد را از شرایط و اثرات هر یک از بند های قرارداد آگاه کند تا کسی متحمل ضرر نشود. مشاوره حقوقی می‌تواند در معاملات ملکی، خرید و فروش، رهن، وکالت و همچنین موضوعات مربوط به امور خانواده مانند طلاق، حضانت، نفقه و مهریه به افراد کمک کند.

2. امور مربوط به دعاوی و امور کیفری
مشاور حقوقی می‌تواند لوایح مورد نیاز را تنظیم کند و به افراد در پیگیری دعاوی کمک کند و به آن‌ها مشاوره دهد. در صورتیکه پروانه وکالت داشته باشد می تواند شخصا به طور مستقیم پرونده را در دست بگیرد.

مشاور در امور کیفری مانند قتل، اختلاس، کلاهبرداری، خیانت در امانت، صدور چک بلامحل و سایر موضوعات نقش مهمی ایفا می کند و بعد از مشاوره حقوقی با توجه به مشکل موکل به یک وکیل ارجاع داده می‌شود. به طور مثال اگر خواهان مشاوره در رابطه با مسائل و مشکلات چک هستید، وکیل چک کمک به حل این مسئله خواهد کرد، اگر به دام کلاهبردان افتاده اید، وکیل کلاهبرداری و …

مشاوره حقوقی

تخصص مشاوران حقوقی

 

مشاور خانواده:

مشاور حقوقی خانواده کسی است که از قواعد حقوقی حاکم بر امور خانواده آگاه است و می‌تواند مسائل حقوقی مرتبط با دعاوی خانوادگی را به خوبی بررسی کند و اشخاص را راهنمای کند. چنین فردی علاوه بر دانش باید تجربه ی کافی در زمینه قوانین و حقوق خانواده داشته باشد و نسبت به رویه ی قضایی دادگاه های خانواده آگاه باشد. مهم ترین مسائل این حوزه مربوط به مهریه، نفقه، طلاق، حضانت فرزندان، شرایط ازدواج و موانع آن و حقوق و تکالیف زن و شوهر است.

 

مشاور حقوقی طلاق:

یکی از مهم‌ترین مباحث حقوق خانواده، موضوع طلاق است.
مرد می‌تواند زن خود را طلاق دهد و زن در صورت وجود برخی شرایط می‌تواند خود را مطلقه کند و در برخی موارد ممکن است زن و شوهر به صورت توافقی از یکدیگر جدا شوند. مساله مهریه، نفقه و حضانت فرزندان از مهم ترین مسائلی هستند که در زمان طلاق باید در موردشان تصمیم گیری شود. طلاق ممکن است رجعی، بائن و یا توافقی باشد. هرکدام از این موارد قواعد و احکام خاص خودشان را دارد.

به دلیل اهمیت بنیان خانواده قانونگذار قواعد دقیقی در حوزه حقوق خانواده مقرر کرده است. مشاور به شما در تنظیم درخواست طلاق کمک می‌کند و در سایر امور مانند حق ولایت فرزندان، شرایط توافق طرفین برای طلاق و مدارک مورد نیاز برای این کار شما را راهنمایی می کند. وظیفه مشاوره حقوقی طلاق، جمع آوری اطلاعات، مدارک و ادله، تنظیم دادخواست و راهنمایی افراد است.

 

مشاور امور ملکی:

دعاوی ملکی به دلیل نوع ماهیت و شکل خود معمولا طولانی بوده و نیازمند تسلط به قوانین ماهوی و شکلی مدنی و قوانین ثبتی دارد که این امر برای افراد عادی ممکن نیست. در خصوص اموال و مالکیت نسبت به آن ها قوانین و مقررات خاصی وجود دارد که به حفظ نظم عمومی در این زمینه کمک می‌کند. مشاور امور ملکی کسی است که با تسلط به قوانین، برای حل مشکلات ملکی وپرونده‌های حقوقی به اشخاص مشاوره می‌دهد.

برای شراکت و یا هنگام خرید و فروش ملک باید از یک مشاور راهنمایی گرفت. اگر پس از عقد یک قرارداد مشکلاتی ایجاد شود یک مشاوره حقوقی می تواند به جمع آوری مدارک و اسناد، شناسایی مالک، ارائه راهنمایی به افراد، تشخیص منقول یا غیر منقول بودن مال، تنظیم دادخواست و تسریع روند حل اختلاف کمک ‌کند.

 

مشاور حقوقی امور قراردادها:

برای انعقاد قراردادهای خصوصی، عمومی و بین المللی، تفسیر، فسخ یا ابطال قرارداد باید با مشاور امور قراردادها مشورت کرد.
تنظیم یک قرارداد دقیق که حقوق طرفین را پایمال نکند مشروط به مشورت با یک مشاور آگاه و با تجربه است. مشاور به تنظیم متن قرارداد کمک می‌کند. عنوان قرارداد هم مساله مهمی است که با توجه به موضوع و هدف قرارداد تعیین میشود. در متن قرارداد باید مشخصات طرفین قرارداد، مبلغ قرارداد و شروط ضمن عقد به طور دقیق قید شود.

کلمات استفاده شده در یک قرارداد باید در معنای حقوقی خود به کار روند و بدون ابهام باشند. در غیر اینصورت امکان سواستفاده برای افراد فراهم می‌شود و همچنین تاریخ های تعیین شده در قرارداد باید دقیق باشد که هنگام تفسیر قرارداد ابهامی وجود نداشته باشد.

 

مشاوره حقوقی

 

وظایف مشاور:

مشاور می تواند به عنوان یک نماینده در دادرسی ها حضور پیدا کند. قبل از شروع جلسه مدارک مورد نیاز را از مشتری خود دریافت کند، پرونده تشکیل دهد، در مواردی که نیاز است، فقط می تواند این مدارک و استدلال ها را به دادگاه ارائه دهد.
یکی از وظایف اصلی مشاوران حقوقی ارائه راهنمایی ها و مشاوره های حقوقی است.

این راهنمایی ها هم می تواند به فرد و هم به یک سازمان و شرکت ارائه گردد. این راهنمایی ها و مشاوره ها می تواند در تمامی زمینه های تجاری و قرارداد ها و مذاکرات مرتبط با آن ها باشد. در این صورت افراد با آگاهی از جنبه های قانونی و حقوقی کار و فعالیت تجاری خود تصمیمات درست را اتخاذ می کنند.

انجام تحقیقات مختلف در برخی موارد از وظایف یک مشاور است. یک مشاور در برخی از موارد می تواند بر مبنای درخواست مشتری خود به بررسی سوالات او بپردازد. او می تواند جنبه های حقوقی مشکل او را بررسی کرده و به ارائه مشاوره و راهکارهای مختلف در این زمینه بپردازد.
نوشتن و ارائه پیش نویس نامه های حقوقی در مورد انواع فعالیت ها و قراردادهای تجاری و … از وظایف مشاور است. آن ها همچنین می توانند نامه ها را به افراد مربوطه ارسال کنند. توافق نامه هایی که بین افراد و شرکت ها رد و بدل می شود توسط مشاور بررسی می گردد تا بهترین نتیجه و منفعت را برای سازمان و مشتری ها به دنبال داشته باشد.

 

مشاوره غیر حضوری

از دیگر خدماتی که موسسه صلح آفرین جهت بهبود مشکلات شما در نظر گرفته است مشاوره تلفنی و آنلاین است. در این نوع از خدمتی که به شما عزیزان ارائه می دهیم شما می توانید مشکلات خود را به طور دقیق بیان کرده و حتی پاسخ ریز ترین ابهامات خود را از تیم وکلا و کارشناسان ما دریافت کنید.

این روش از مشاوره حقوقی را به کارمندان و شاغلین عزیز توصیه می کنیم تا در صرفه جویی زمان به آن ها کمک شایانی کرده باشیم.

حق انتخاب با شماست. شما می توانید تعیین کنید که مشاوره شما به صورت تلفنی ارائه شود یا به صورت آنلاین و از طریق شبکه های مجازی تلگرام و واتس آپ!

 

مشاوره حضوری

متاسفانه در برخی از موارد مشکلات شما عزیزان از طریق مشاوره های غیرحضوری قابل حل نمی باشد در این مورد امکان مشاوره حضوری را با بهترین وکلا و کارشناسان برای شما عزیزان در نظر گرفته ایم که با سعی و تلاش تیم حرفه ای خود و یاری پروردگار متعال به حل مشکلات و پرونده های حقوقی شما در تمامی زمینه های ملکی، خانواده، کیفری، ثبتی، مالی و… بپردازیم.

به منظور حفظ تمامی حقوق و ادای احترام به شما مراجعه کنندگان عزیز تعیین روز و ساعت مراجعه را به شما عزیزان سپرده ایم!

 

تنظیم اوراق قضایی و قرارداد خصوصی

برای مراجعه به مراجع قضایی با توجه به نوع اقدامات مراجعه کننده باید یک سری اوراق در قالب دادخواست، لایحه، شکواییه تنظیم گردد. هر میزان که در تنظیم این اوراق تخصص و مهارت به کار برده شود به همان اندازه می توان نتیجه ای مطلوب را از سوی مقامات قضایی تصور کرد. ما این خدمت را توسط وکلا و متخصصان خود در این زمینه به شما عزیزان ارائه می دهیم.

شما می توانید با انتخاب نوع اوراق قضایی درخواست تنظیم آن ها را از ما خواستار شوید. همچنین تنظیم انواع قرارداد های خصوصی نیز در لیست خدمات ارائه شده توسط موسسه صلح آفرین پارس می باشد.

اهمیت محتوای قراردادهای خصوصی ما بین افراد به مقداری زیاد است که اگر گاهی خطایی در تنظیم آن رخ دهد می تواند صدمه و آسیبی بزرگ به طرفین وارد نماید پس با خیال راحت تنظیم قراردادهای خصوصی خود را به ما بسپارید. شما می توانید در خواست خود را جهت تنظیم انواع قراردادهای خصوصی ثبت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان و وکلای تیم صلح آفرین به درخواست شما رسیدگی کنند.