وکیل ثبتی

حقوق دنیای گسترده  و شاخه های متنوعی دارد به همین سبب برخی از وکلا به طور تخصصی و حرفه ای در برخی از شاخه های حقوق فعالیت دارندیکی از شاخه ها قانون ثبت است.قانون ثبتی یکی از قوانین مهم و پیچیده در کشور است که در زمینه ی ثبت اسناد و املاک کشور است و یکی از سخت ترین و پیچیده ترین قوانین کشور محسوب می شود که امکان بروز مشکلاتی در آن قابل پیش بینی می باشد در چنین مواقعی نیاز به فردی که تخصص لازم و کافی را در این زمینه داشته باشد احساس می شودبنابراین در این شرایط باید به وکیل ثبتی مراجعه کنیم که موسسه صلح آفرین پارس با حضور تیم وکالت حرفه ای در امور ثبتی به شما کمک می کند تا به آسانی به حقوق خود دست یابید.

وکیل ثبتی کیست:

وکیل ثبتی شخصی است که آشنایی کامل با قوانین و آیین نامه های ثبتی و حقوقی را دارا می باشدو وکیل ثبتی میتواند به صورت رسمی در دفاتر اسناد رسمی فعالیت داشته باشد نوع دیگر وکیل ثبتی این است که به یکی از وکلای دادگستری که دارای پروانه وکالت هستند صرفا میتوانند با مراجعه به امور ثبت و دفاتر اسناد رسمی مشکلات ثبتی را حل و فصل کنند و از تضییع حقوق افراد جلوگیری کنند.

شاید در هیچ دعوایی به اندازه ی دعاوی ثبتی لازم نباشد که به مشورت با یک وکیل ثبتی خوب تاکید شود .وکیل و مشاور ثبتی در این حوزه بهترین موضوع را برای شما تنظیم خواهد کرد متخصصین ثبتی موسسه حقوقی صلح آفرین پارس افراد را در این زمینه راهنمایی و مشاوره می نماید .

حتما وقتی کلمه وکیل ثبتی به ذهن شما میرسد املاک و دعاوی ملکی را به یاد می آورید اما وظایف و تعریف وکیل ثبتی کمی با آنچه که در مرحله اول به ذهن میرسد متفاوت است در حالی که وکیل ثبتی به دعاوی ناشی از امورثبت اسناد و املاک و در واقع به  تشریفات ثبتی یک ملک می پردازد.

 وکیل پایه یک امور ثبتی:

از آنجا که امور ثبتی یکی از امور گسترده در مراجع قضایی به حساب می آید آگاهی و کسب تجربه در آن به دلیل گستردگی نیازمند معرفت در امور وکالت است. در دست داشتن یک وکیل پایه یک دادگستری در امور ثبتی باعث آگاهی بخشی به شما در امور ثبتی می شود وکلا ی پایه یک امور ثبتی موسسه صلح آفرین پارس به دلیل تسلطی که بر آیین نامه های اجرایی و ثبت اسناد و املاک دارند از ضایع شدن حقوق موکل خود در زمینه انواع دعاوی ثبتی که شامل دعاوی ثبت املاک و دعاوی ثبت اسناد و دعاوی مربوط به اجرای اسناد رسمی لازم الاجرا می باشد جلوگیری می کند.

وکیل امور ثبتی چه کارهایی را انجام میدهد:

وکیل امور ثبتی معمولا از طرف موکل موظف است برای به ثبت رساندن ملک یا منزل یا ثبت اعیان و عرصه ملک مورد نظر موکل طبق قانون ثبت اقدام کند . از دیگر وظایف وکیل امور ثبتی تنظیم سند رسمی ملک به نام موکل پس از انجام تشریفات قانونی است .از دیگر وظایف وکیل ثبت فعالیت در دفاتر اسناد رسمی  و ازدواج و طلاق که زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک است اجرای  مفاد اسناد رسمی و ثبت مالکیت فردی در موارد پدید آوردن آثار هنری  و ثبت شرکت ها نماد و برند تجاری و اختراعات و همچنین همکاری با وزارت خانه های دولتی و در آخر ثبت حقوق هر مشتری مانند ثبت حق سر قفلی و ثبت حق و حقوق تاجران و..

انواع دعاوی ثبتی

پرونده های متعددی در زمینه انواع دعاوی ثبتی در محکمه قضایی ایران مطرح است

1.باطل کردن سند رسمی املاک مشاع :

از آنجا که مدارک باید در دفتر اسناد رسمی ثبت می شوند برای ابطال آن باید با در دست داشتن مدارک لازم به مراجع قضایی مراجعه کردو بعد از بررسی و بعد از بررسی درخواست متقاضی ابطال سند در دادگاه متقاضی به یکی از دفاتر ثبتاسناد و املاک انتقال داده می شود                                                                                             .

2.دعوی افراز ملک مشاع:

اگر در شراکت دو یا چند نفر یک مال غیر منقول را به هر نسبتی شریک باشند و یکی از طرفین بخواهد مال خود را جدا کندو حق تصرف دیگری را بگیرد به آن افراز میگویند که این گونه دعاوی در مراجع قضایی رسیدگی می شود.

3.ابطال معامله ی معارض:جرایمی که در بحث دعاوی ثبتی در دادگاه ها بسیارر دیده می شود رسیدگی به معامله ی معارض است که جزای کیفری دارد.                                                                                                                               4.دعاوی ثبت ملک: که شامل اعتراض به ثبت ملک-اعتراض به اصل درخواست ثبت ملک-اعتراض بهد حقوق ارتفاقی ملک- دعوی ابطال سند رسمی ملک یا قرار داد رسمی ثبتی از حدود وظایف کارمندان اداره ثبت تنظیم شده است و..

2.دعاوی ثبت اسناد:

شامل اعتراض به سند –الزام به ثبت ولادت – اصلاح شناسنامه- تغییر نام- الزام به صدور شناسنامه- تغییر سن- حذف نام همسر سابق از شناسنامه-درخواست صدور سند مالکیت – اعتراض به ثبت علائم تجاری یا اختراع- رفع ممنوع الخروجی- اعتراض به تصمیم واحد ثبتی و …                                                                                                              .

6.دعاوی مربوط به اجرای اسناد رسمی لازم الاجرا:

دعاوی مربوط به اجرای اسناد لازم الاجرا شامل دعاوی اجرای ثبت – توقیف عملیات اجرایی و یا ابطال آن – ابطال اجراییه  ثبتی می باشد.                                                                                   .

مرجع صالح برای رسیدگی به امور ثبتی:برای اعتراض به ثبت ملک – اعتراض به حقوق ارتفاقی و سایر دعاوی ثبتی باید به محاکم عمومی دادگستری درخواست داد.علاوه بر این بر اساس ماده 25 قانون ثبت رسیدگی به برخی از پرونده های ثبتی در صلاحیت هیات نظارت و شورای عالی ثبت است.

 

لزوم مراجعه به وکیل امور ثبتی:

موسسه حقوقی صلح آفرین پارس با بهره گیری از با تجربه ترین و خبره ترین وکلای آگاه به وکالت

امور ثبتی و با درصد رضایت مراجعین و پرونده های موفق در کمترین بازه زمانی و با کمترین رفت و آمدهای اداری برای موکل

آمادگی رسیدگی به امور ثبتی در تمام انواع دعاوی را دارد.

 در صورتی که نیاز به وکیل پایه یک دادگستری یا مشاوره حقوقی در امور ثبتی دارید می توانید از کمک گروه وکلای پایه یک موسسه حقوقی صلح آفرین پارس که متخصص در امور و دعاوی ثبتی می باشند ، بهره مند شوید.

 شماره تماس موسسه حقوقی صلح آفرین پارس :

02166408517-09129366739