وکیل

وکیل کسی است که از طرف شخص دیگری، اعم از حقوقی یا حقیقی به موجب عقد وکالت برای انجام کاری مأمور می شود. وکالت یک عقد جایز است که در چارچوب مقررات قانون مدنی منعقد می شود و طرفین آن وکیل و موکل نامیده می شوند.        وکیل پایه یک دادگستری شخصی است که پس از طی دوره تحصیلات دانشگاهی در مقطع لیسانس و یا بالاتر در رشته حقوق یا فقه و مبانی حقوق اسلامی یا هم تراز آن در حوزه علمیه، در آزمون کانون وکلای دادگستری که هر سال یک بار برگزار می شود، در رقابتی سنگین موفق به کسب معدل و ترازی شده باشد که بتواند در بین رقبای پر شماری که دارد به عنوان کارآموز وکالت پذیرفته شود.

 

وکالت:

معنی لغوی وکالت، یعنی تفویض یا واگذار کردن است. در واقع وکالت قرار یا عقدی است که سبب می شود یکی از طرفین طرف دیگر را نماینده خود در انجام امور نماید. حال برای اینکه این نمایندگی اثبات شود نیاز است که قرارداد وکالت عقد شود. قرارداد به صورتی عقد می شود که وکیل و موکل در برابر هم حق و تکلیف داشته باشند به طوری که یک سری روابط حقوقی و وظایف و مسئولیت های متقابل نیز رعایت شود.

واقعیت ایـن است که وکالت به صرف تراضی و موافقت وکیل و موکل تهیه می شـود؛ هر چند عملاً برای اینکه بعدها توانایی تاییـد وقوع عقد وجود داشته باشد و از اختلافات احتمالی ممانعـت شود؛ وکالت به صورتی کتبی منعقد می شـود و یک نسخه از آن در اختیار موکل و نسخه دیگر در اختیار وکیل قرار خواهد گرفت. ضمناً هر چند مدرک عادی نیز اصولاً برای انعقاد وکاات ضـروری است ولی نظـر به اینکه اکثر مراجع وکالت منعقد شده با مدرک عادی را نمی پذیرند عملاً تمایل بر انعقاد آن در دفترخانه اسناد رسمی وجود دارد.

 

وکیل آنلاین:

وکیل آنلاین حقوقی یا کارشناس در مسائل حقوقی، شخصی است که اطلاعات حقوقی کافی در مسائل حقوقی در تمامی زمینه ها دارد و افراد می توانند با مراجعه به وی در مورد مشکلات حقوقی خود مشورت کرده و از وی راهنمایی های لازم را جهت حل مشکل خود بگیرند.

بهترین وکیل آنلاین کسی است که شما می توانید انواع سوالات تخصصی خود را بدون هزینه و کاملا رایگان مطرح نمایید. یک وکیل آنلاین خوب باید حوصله و صبر بالایی داشته باشد و اطلاعات بالایی در زمینه های حقوقی و کیفری داشته باشد. وکیل آنلاین توانایی صحبت کردن به صورت تلفنی و چت را دارد و باید در تمامی نرم افزار ها آنلاین باشد تا موکل بتواند به راحتی به وکیل مجرب دسترسی داشته باشد.

با توجه به مشکلاتی که در دنیای امروز وجود دارد و نیاز روز افزون مردم به راهکارها و اطلاعات حقوقی در زمینه های مختلف این موسسه حقوقی اقدام به ارائه ی خدمات نوین در قالب وکیل آنلاین کرده اند. با استفاده از این امکانات افراد می توانند نسبت به پرسیدن سوال حقوقی آنلاین و مشاوره در هر زمینه ای اقدام کنند.

 
 وکیل
 

تفاوت وکیل و مشاور حقوقی:

مشاور حقوقی به زبان ساده یعنی فردی که توسط افراد، سازمان ها و… به کار گرفته می شود تا با بررسی مشکل و تطبیق آن با قوانین و مقررات کشور، به ارائه توصیه های قانونی و راهکارهای حقوقی یا قراردادی بپردازد در حالی که وکلا وظیفه ای فراتر از این موضوع دارند و در کنار این موضوعات از سوی موسسات حقوقی یا خود افراد به کار گرفته می شوند تا طیف وسیع تری از خدمات حقوقی نظیر پیگیری پرونده در محاکم قضائی و اداری بپردازند و از سوی شما در پرونده حاضر شده و به دفاع بپردازند.

 

مزایای استفاده از مشاوره آنلاین:

صرفه جویی در وقت و هزینه شما استفاده از مشاوره حقوقی اینترنتی رایگان است و هزینه ای برای شما ندارد و در هر زمان و هر مکانی نیز قابل استفاده است. به سادگی و تنها با استفاده از خدمات اینترنتی پرسش های حقوقی خود را مطرح کنید تا وکیل آنلاین در کوتاه ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ دهد. اگر مشاوره اینترنتی حقوقی نتواند پاسخگوی کاملی برای شما باشد ، مشاور آنلاین شما را با نحوه پیگیری کار خود، چگونگی اخذ وکیل خوب و نظایر آن آشنا خواهد کرد.

از آنجایی که انتخاب وکیل کار سختی است و به نوبه خود قرار است که همه چیز در بستر انلاین صورت بگیرد بسیار مهم است که یک سری نکات را در انتخاب وکیل رعایت کنید و همه موارد مدنظر قرار بگیرد.

 

ویژگی های وکیل آنلاین:

یکی از بخش های مهمی که در انتخاب وکیل آنلاین باید دقت کنید وضعیت تخصص او است. هر وکیلی برای انجام کاری ساخته شده است و این رویکرد سبب می شود که موقعیت افراد سنجیده شود بسیار پر اهمیت است که بتوانید تخصص وی را مورد ارزیابی قرار دهید. فراموش نکنید که یک وکیل متخصص می تواند سطح علمی بالایی در خصوص مباحث داشته باشد و این موضوع کمک می کند تا پرونده سریع تر پیش برود.

شخصیت فردی وکیل را در نظر بگیرید. دقت کنید که اگر وکیلی به کار خود تسلط داشته باشد وقتی توانایی انجام یک امر را نداشته باشد با شما در میان میگذارد و به شما کمک می کند که تا شخص مناسب را پیدا نمایید.

 

ارتباط با وکیل آنلاین:

در صورتی که قصد دارید با وکیل به صورت آنلاین ارتباط بگیرید، باید بتوانید وکیل خود را به طور دقیق شناسایی کنید و سپس پروسه ارتباطی را شکل دهید. وکیل به شما زمان و تاریخ ارتباط صوتی و تصویری و یا از طریق چت را مشخص می کند و این رویکرد سبب می شود تا طبق برنامه ریزی موقعیت امور مدنظر قرار بگیرد. از سوی دیگر بسیار مهم است که بتوانید وکیل آنلاین را در زمان های بیشتری داشته باشید بنابراین به شما این اجازه داده می شود تا بتوانید اصول وکالت را مدنظر قرار دهید.

روش دیگر به صورت تلفنی است در این روش شما می توانید توضیحات خود را ارائه دهید و وکیل به صورت تلفنی مسیر را با شما در میان می گذارد. برای مشاوره های تلفنی به شما نوبت داده می شود و ارتباط تلفنی در برخی از زمان های خاص صورت می گیرد.

شما به عنوان فردی که قرار است یک مسیر غیر حضوری را طی کنید باید بدانید که صداقت باید دو طرفه باشد و اصول مخصوصی را مد نظر قرار دهید و همه توضیحات لازم را ارائه کنید و به این ترتیب وکیل آنلاین می تواند بهترین مشاوره را به شما بدهد.