وکیل خوب جرایم رایانه ای

وکیل خوب جرایم رایانه ای می گوید:فناوری های نوین شامل رایانه، اینترنت، گوشی های هوشمند تلفن همراه، بلاک چین و…نقش اساسی در بسیاری از زمینه ها یافته اند. در گذشته کمتر کسی فکر می کرد که غالب جرائم در عرصه رایانه یا فضای مجازی  صورت بگیرد اما در یک دهه گذشته اکثر مردم به نحوی با این دسته از جرائم آشنایی پیدا کرده اند حال چه به صورت مستقیم چه غیر مستقیم درگیر جرائمی با عنوان رایانه ای یا سایبری شده اند با توجه به اینکه این جرائم در فضای مجازی یا اینترنت صورت می گیرد به جرائم سایبری نیز معروف شده اند.

وکیل خوب جرایم رایانه ای ادامه می دهد : هرچند که جرائمی از قبیل جعل و کلاهبرداری و یا سرقت رایانه ای قابل بررسی با عمومات قانون مجازات اسلامی است ولی جرایمی مانند دسترسی غیر مجاز ، استفاده از پهنای باند بین المللی و … زوایای فنی پیچیده ای دارد که یک تخصص و درک مفاهیم و جرایم آن نیاز به سالها تجربه و فعالیت عملی در این حوزه دارد موسسه حقوقی صلح آفرین پارس شما عزیزان را در این مسیر حقوقی راهنمایی  می کند. قانون جرایم رایانه ای یکی از مهم ترین قوانین در حوزه فضای مجازی است در سال 1388و متعاقبا قانون دادرسی الکترونیکی در سال 1393تصویب شد.

وکیل خوب جرایم رایانه ای بیان می دارد که هر رفتاری اعم از فعل و یا ترک فعل که در فضای مجازی ارتکاب یافته اند و در قانون برای آن مجازات تعیین شده باشد. با در نظر داشتن این جهان فراگیر و با در نظر گرفتن پیشرفت لحظه ای موسسه حقوقی صلح آفرین پارس  موظف می باشد که شما را با بسیاری از قوانین و مقررات حاکم بر فضای مجازی آگاه کند.

 

وکیل خوب جرایم رایانه ای در مورد جرایم رایانه بیان می کند که این جرم دارای انواعی است به شرح ذیل :

جرایم رایانه ای عبارتند از:

1.جعل رایانه ای و استفاده از داده ها ی مجعول

2.شنود غیر مجاز

3.دسترسی غیر مجاز

4.جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی

5.تخریب و اخلال در داده ها ی رایانه ای و مخابراتی

6.کلاهبرداری رایانه ای

7.سرقت رایانه ای

8.جاسوسی رایانه ای

9.هتک حیثیت، توهین و نشر آن از طریق رایانه و فضای مجازی

10.پول شویی

11.جرایم رایانه ای آینده تروریست رایانه ای

12.جرایم مربوط به کپی رایت

 

جعل رایانه ای و استفاده از داده های مجعول:

وکیل خوب جرایم رایانه ای :

جعل رایانه عبارت است از تغییر و تحریف داده های قابل استناد بدون مجوز قانونی

تخریب و اخلال در داده های رایانه ای و مخابراتی

وکیل خوب جرایم رایانه ای بیان می دارد: حسب ماده ۸ قانون جرایم رایانه ای هرکس به طور غیرمجاز داده‌ های دیگری را از سامانه‌ های رایانه ای یا مخابراتی یا حامل های داده حذف یا تخریب یا مختل یا غیرقابل پردازش کند مرتکب جرم تخریب و اخلال در داده های رایانه ای شده است

 

شنود غیر مجاز:

وکیل خوب جرایم رایانه ای بیان می دارد که : شنود غیر مجاز یکی از جرایم نویینی است که با رشد تکنولوژی گسترش زیاده داشته و به معنی شنود اطلاعات در هر یک از روش های انتقال اطلاعات به صورت الکترونیکی است که به صورت غیر مجاز انجام شود.

 

دسترسی غیر مجاز:

وکیل خوب جرایم رایانه ای بیان داشت : دسترسی غیر مجاز رایانه ای به دسترسی افراد فاقد صلاحیت به اطلاعات حفاظت شده گفته می شود که برای این اقدام بزهکارانه مجازات در نظر گرفته شده.

ماده۲ قانون جرایم رایانه ای در خصوص شنود رایانه ای اشعار می دارد هر کس به طور غیرمجاز محتوای در حال انتقال ارتباطات غیرعمومی در سامانه‌ های رایانه ای یا مخابراتی یا امواج الکترومغناطیسی یا نوری را شنود کند مرتکب این جرم شده است..

 

جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی

وکیل خوب جرایم رایانه ای در مورد جرم علیه عفت و اخلاق عمومی بیان می دارد: حسب ماده۱۴ هرکس به وسیله سامانه‌ های رایانه ای یا مخابراتی یا حامل های داده محتویات مستهجن را منتشر، توزیع یا معامله کند یا به قصد تجارت یا افساد تولید یا ذخیره یا نگهداری کند بزه جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی را انجام داده است.

 

سرقت رایانه ای

وکیل خوب جرایم رایانه ای بیان داشت :سرقت رایانه ای در ماده۱۲ قانون جرایم رایانه ای به شرح آتی تعریف شده است هرکس به طور غیرمجاز داده‌های متعلق به دیگری را برباید، چنانچه عین داده‌ها در اختیار صاحب آن باشد لذا برای تحقق این بزه می بایست شروطی رعایت گردد.

 

کلاهبرداری رایانه ای

وکیل خوب جرایم رایانه ای در مورد کلاهبرداری رایانه ای بیان داشت : کلاهبرداری رایانه ای عبارت است طبق ماده۱۳  هرکس به طور غیرمجاز از سامانه‌ های رایانه ای یا مخابراتی با ارتکاب اعمالی از قبیل وارد کردن، تغییر، محو، ایجاد یا متوقف کردن داده‌ها یا مختل کردن سامانه، وجه یا مـال یا منفعت یا خدمات یا امتیازات مالی برای خود یا دیگری تحصیل کند شاید یکی از پر بحث ترین مواد قانون جرایم رایانه ای این ماده است مه بعدا و مفصا در این خصوص توضیح داده خواهد شد.

 

هتک حیثیت، توهین و نشر اکاذیب از طریق رایانه و‌ فضای مجازی

وکیل خوب جرایم رایانه ای در مورد هتک هیثیت و نشر اکاذیب از طریق رایانه بیان می کند: ماده ۱۶ و ۱۷ و ۱۸ قانون جرایم رایانه ای هرکس به طور غیرمجاز از سامانه‌ های رایانه ای یا مخابراتی با ارتکاب اعمالی از قبیل وارد کردن، تغییر، محو، ایجاد یا متوقف کردن داده‌ها یا مختل کردن سامانه، وجه یا مـال یا منفعت یا خدمات یا امتیازات مالی برای خود یا دیگری تحصیل کند

وکیل خوب جرایم رایانه ای ادامه داد :هر کس به وسیله سامانه‌ های رایانه ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود.

وکیل خوب جرایم رایانه ای می گوید : هر کس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی به وسیله سامانه رایانه ای یا مخابراتی اکاذیبی را منتشر نماید یا در دسترس دیگران قرار دهد یا با همان مقاصد اعمالی را بر خلاف حقیقت، رأساً یا به عنوان نقل قول، به شخص حقیقی یا حقوقی به طور صریح یا تلویحی نسبت دهد مرتکب جرایم هتک حیثیت و توهین و نشر اکاذیب از طریق فضای مجازی شده است.

 

جاسوسی رایانه ای

نظر وکیل خوب جرایم رایانه ای در مورد جرم جاسوسی رایانه ای : ماده۳ قانون  جرایم رایانه ای در خصوص جاسوسی اشعار می دارد هر کس به طور غیرمجاز نسبت به داده‌های سری درحال انتقال یا ذخیره‌شده در سامانه‌ های رایانه ای یا مخابراتی یا حاملهای داده مرتکب اعمال زیر شود که مشروحا در پست های بعدی توضیح داده خواهد شد.

 

پول شویی

وکیل خوب جرایم رایانه ای بیان داشت : پول شویی از طریق فضای سایبری با توجه به حساسیت موضوع یکی از مهمترین جرایم رایانه ای در حوزه اقتصادی است که اثرات زیان باری در تقاصاد خواهد داشت لذا می بایست به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیرد.

 

جرایم رایانه ای آینده تروریست رایانه ای

وکیل خوب جرایم رایانه ای اذعان نمود : مبحث تروریست رایانه ای یکی از جرایم سایبری بین المللی و بین الدولتی است که اثرات مخربی در روابط دولت ها ممکن است ایحاد نماید ، جرایم سایبری سازمانی می تواند حتی منجر به شروع جنک بین دولت ها گردد.

 

جرایم مربوط به کپی رایت

 حقوق مولف نیز می تواند باعث ورود ضرر های غیر قابل جبران به یک برند شود که نیازمند دانش ویژه برای تشخیص مشکلات حادث دارد.

وکیل خوب جرایم رایانه ای بیان  می دارد :در نظام حقوقی ما برای جرایم رایانه ای و سایبری قانون خاص جرایم رایانه ای به تصویب رسیده است و دادسرای این جرایم نیز در تهران تشکیل شده است ، به دلیل جدید بودن این جرایم و تغییرات روز به روز فناوری های رایانه ای شما می بایست به وکیلی مراجعه کنید که آشنایی کامل در این حوزه را داشته باشد و به اصطلاح وکیل خوب جرایم رایانه ای باشد. موسسه حقوقی آفرین پارس با حضور وکلای با تجربه و با سابقه شما را در این زمینه یاری  می کند.