کوکایین خطرناک ترین و گرانترین ماده مخدر دنیا

کوکایین خطرناک ترین و گرانترین ماده مخدر دنیا

سلام خدمت شما دوستان و همراهان گرامی موسسه حقوقی صلح آفرین پارس امروز قصد داریم در مورد ماده مخدر کوکایین صحبت کنیم .

آنچه که در این مقاله می خوانید : کوکایین چیست؟ اولین کشوری که کوکایین را کشف کرد؟ کوکایین دارو است یا خیر؟

 

وکیل خوب مواد مخدر موسسه حقوقی صلح آفرین پارسبیان می دارد : کوکایین یکی از قوی ترین مواد مخدر بوده که به طور مستقیم مغز را تحت تاثیر قرار می دهد و به عنوان یک داروی مخدر از دهه 80 میلادی معرفی شده است.

کوکایین یکی از مواد های مخدر ، محرک و توان افزای طبیعی می باشد که وابستگی جسمانی ندارد ولی سبب وابستگی روانی خیلی شدید می شود و قطع آن موجبات اوهامم و خیالات واهی شده و تا مدتها باقی می ماند.

 

کوکایین چیست؟

وکیل خوب مواد مخدر موسسه حقوقی صلح آفرین پارس می گوید:  کوکایین آلکالوئید اصلی برگ کوکا می باشد، که ماده ای است به شکل پودر سفید رنگ ، نرم ، شفاف و کریستالی ، بی بو و تلخ مزه که برگ های بوته یا درختی به نام اریتروکسیلن کوکا به دست می آید.

پوست درخت مزبور سرخ رنگ و دارای گل های ریز و سفید می باشد.

 

اولین کشوری که کوکایین را کشف کرد؟

وکیل خوب مواد مخدر موسسه حقوقی صلح آفرین پارس در مورد اولین کشوری که کوکایین را کشف کرد می گوید : در ابتدا ، در قرن پانزدهم در کشور پرو به وجود آن پی برده اند.

این گیاه بیشتر در پرو ، بولیوی و کلمبیا می روید و در واقع مرکز اصلی رویش آن آمریکای جنوبی است .

بوته ای است همیشه سبز که برگ های بیضی شکل دارد و از خشک کرده آن در طب استفاده می شود ، بلندی درخت آن به 3 تا 5 متر می رسد.

کوکایین یک داروی جدید نبوده بلکه از قدیمی ترین داروهای شناخته شده توسط بشر است، این ماده بیش از 100 سال پیش به عنوان داروی مخدر شناخته شده است.

برگ های درخت کوکا که کوکایین از آن گرفته می شود ، در طول هزاران سال توسط بومیان آمریکای جنوبی برای سرخوشی مصرف می شده است.

 

کوکایین دارو است یا خیر؟

وکیل خوب مواد مخدر موسسه حقوقی صلح آفرین پارس بیان داشت : در اوایل قرن بیستم میلادی کوکایین به عنوان یک داروی محرک به صورت شربت یا پودر برای درمان بیماری های زیادی به کار رفت ، این دارو امروزه به عنوان یک داروی مخدر مطرح می باشد ، که می تواند در برخی از حالات نظیر جراحی های چشم ، گوش ، و قفسه سینه به عنوان بی حس کننده موضعی به کار رود.

 

وکیل خوب مواد مخدر موسسه حقوقی صلح آفرین پارس ادامه می دهد که : کوکایین در خیابان معمولا به صورت پودر سفید و کریستالی فروخته می شود که به نام کوک معروف است.

کوک که نام خیابانی کوکایین محلول می باشد ، معمولا از پودر کوکایین هیدروکلوراید تهیه می شود.

این نام به دلیل ایجاد صداهای خاص در مغز پس از کشیدن آن به کوکایین داده شده است. معمولا با موادی مثل آمونیاک و بی کربنات سدیم و آب تولید می شود و هیدروکلوراید خود را با این مواد از دست می دهد.

چون این دارو به صورت دود شدن استفاده می شود ، در کمتر از 10 ثانیه اثرات خود را ظاهر می کند .

طریق های دیگر مصرف آن به صورت استنشاق ، تزریقی و خوراکی می باشد و گاهی هم به طریق پاشیدن روی دستگاه تناسلی مصرف می شود.

کوکایین ماده مخدر گران قیمتی است و افراد فقیر نمی توانند از آن استفاده کنند و در ایران بندرت مورد استفاده و کشف واقع می شود.

وکیل خوب مواد مخدر موسسه حقوقی صلح آفرین پارس در مورد چهره افراد معتاد به ماده مخدر کوکایین بیان می دارد که : روشن ترین علامتی که بر چهره معتادان کوکا دیده می شود فرورفتگی گونه ها می باشد که در اثر مکیدن برگ کوکا ایجاد می شود .

کوکایین اثرات تحریکی بسیار قوی و شدیدی دارد و حواس آدمی را شدیدا متاثر می سازد و موجب اختلال روحی و عصبی در معتاد می شود.

وکیل خوب مواد مخدر  متذکر می شود که : با مصرف کوکایین فرد احساس افزایش انرژی ، چابکی و سرخوشی زیاد می کند  و هم صحبتی را با افراد برقرار کرده در حالی که ذهن و هوش فرد به شدت فعال است ، در همین حالت خواب آلودگی از بین رفته و فرد کمتر احساس نیاز به غذا می کند و فرد احساس می کند از نظر هوشی و بدنی توانایی بیشتری داشته و می تواند بسیاری از اعمال بدنی یا ذهنی را به راحتی انجام دهد.

وکیل خوب مواد مخدر موسسه حقوقی صلح آفرین پارس بسته به نحوه ی مصرف کوکایین این اثرات ممکن است طولانی یا کوتاه مدت باقی بماند ، از یک سو هرگاه دارو دود شود اثرات آن شدید تر بوده اما زمان اثر کوتاه خواهد بود و برعکس خوردن آن اثرات طولانی تر ولی با شدت کمتر به همراه دارد،  از نظر بدنی بعد استعمال عروق تنگ شده ، مردمک چشم گشاد شده ، ضربان قلب ، فشار خون و حرارت بدن افزایش می یابد.

مصرف مقادیر زیاد کوکایین هرچند اثرات آن تشدید می کند اما ممکن باعث ایجاد حالت بیزاری و رفتارهای جنون آمیز در فرد شود.

وکیل خوب مواد مخدر موسسه حقوقی صلح آفرین پارس ادامه می دهد : از آثار بلند مدت مصرف آن از دست دادن وزن بدن ، یبوست ، دپرسیون تنفسی ، لرزش دسته ها ، آماس و جوش های پوستی به خصوص اطراف مخاط گوش و بینی ، اضطراب ، بی قراری ، سو ظن ، رفتار تهاجمی و نیز موجب ایجاد حالت وهم و خیال ، هیجان و ترس می شود.

 

 

امیدواریم مطالبی که خدمت شما بازدیدکنندگان محترم ارائه شد مفید واقع شده باشد.
در صورت نیاز به وکیل متخصص در رابطه با پرونده خود می توانید با بهترین وکیل دادگستری تماس بگیرید.

موسسه حقوقی صلح آفرین پارس متشکل از مجرب ترین وکلا حال حاضر کشور و اساتید مطرح دانشگاه
های کشور در کنار شما می باشند.

تلفن تماس: 02166408517

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *