0
0

سلام وقت بخیر اگر برای پرداخت ثمن شخص ثالثی ضامن خریدار شود و تا سه روز ضامن و خریدار هیچ کدام ثمن را تأدیه نکنند تکلیف چیست؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

سلام وقتتون بخیر بیع لازم است و فروشنده حق فسخ ندارد. طبق ماده 402 قانون مدنی تأدیه کامل ثمن ظرف سه روز از تاریخ انعقاد بیع مانع ثابت شدن خیار تأخیر ثمن است. مطابق ماده 408 قانون مدنی: اگر مشتری برای ثمن ضامن بدهد یا بایع ثمن را حواله دهد بعد از تحقق حواله خیار تاخیر ثمن ساقط می شود. اگر ضمانت از حیث اثر انتقالی باشد دادن ضامن برای پرداخت ثمن به منزله ی تأدیه دین است و موجب برائت مشتری می شود با منعقد شدن عقد ضمان مشتری ثمن را به فروشنده تأدیه کرده است و این برای ثابت نشدن خیار تأخیر ثمن کافی است.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
اگر قبلاً حساب کاربری دارید با پر کردن فیلد های زیر یا به عنوان مهمان ارسال کنید.
نام*
ایمیل*
وب سایت
[ 15% تخفیف ]
رزرو اولین مشاوره
اعتبار تا پایان خرداد ماه
برای دریافت کد تخفیف ، ایمیل خود را ثبت نمایید.
دریافت کد تخفیف